הקטן את גודל הכתב באתרהגדל את גודל הכתב באתר

ארכיון

sommelier_1.jpg

sommelier_2.jpg

sommelier_3.jpg

תערוכת היין המקצועית "סומלייה"  

11 בנובמבר 2010


יינן יקב הרי גליל, מיכה ועדייה, ניצח על פתיחת דאבל מגנום של 3 ליטר, מיין יראון 2001.
יין הדגל של יקב הרי גליל. יראון 2001 הינו בלנד של 78% ענבי קברנה והשאר מרלו. רק עשרים בקבוקי דאבל מגנום יוצרו מבציר 2001 ואינם מיועדים למכירה. בקבוקי מגנום אינם נפתחים בדרך כלל באירועים מסוג זה ולכן משך האירוע עשרות רבות של משתתפי התערוכה, מענף היין, בעלי ומנהלי יקבים, ייננים, מסעדנים ושפים בכירים מכל הארץ כמו: ארז קומורובסקי, דויד דייויס ממסעדת פיש, איציק האמל, עמוס חגי ועוד שהתקבצו בסמוך לדוכן יקב הרי גליל לטעום את מגנום "יראון" מבציר 2001 ואף זכה למחיאות כפיים רבות.

עוד הציג יקב הרי גליל לטעימת אנשי המקצוע, יינות חדשים: הרי גליל ויונייה 2009, הרי גליל פינו נואר 2008, הרי גליל ברברה 2007, הרי גליל שיראז קברנה 2008, אביבים 2008, מירון 2007
אורי טירולר, מנכ"ל יקב הרי גליל אמר, כי התערוכה מאוד מקצועית ורחבה המאפשרת מבט רחב על ענף היין המרשים בישראל וכי מפגשים מסוג זה יוצרים הכרויות חדשות וישנות עם עמיתים וחברים בתחום הקולינריה, ההסעדה והיין. כמו גם עסקאות חדשות שנרקמות ביומיים של התערוכה. טירולר ברך את סטודיו בן עמי על ההפקה המושקעת.

בתערוכת סומלייה 2010 בהיכל התרבות בתיאטרון הבימה בתל אביב, המתקיימת זו השנה השביעית, הציגו עשרות יקבים גדולים וקטנים, יבואנים, חנויות יין ועוד שהקימו דוכנים מרשימים והביאו את היינות החדשים לטעימת אנשי המקצוע.

במסגרת התערוכה הציגו היקבים הישראלים בצירים ויינות חדשים, ולצידם הציגו היבואנים מותגי יין מכל העולם. בנוסף, תצוגה משלימה מתחום תרבות היין: מקררי יין, כוסות, אביזרים ועוד. התערוכה אינה פתוחה לקהל הרחב והיא מיועדת לקהל המקצועי בלבד.

© כל הזכויות שמורות ליקב הרי גליל 2014 | אתר נגיש